Кригла Пиво

Boli: Бесплатно пиво преку Фејсбук порака

Boli: Бесплатно пиво преку Фејсбук порака

Boli, новото пиво од Исланд сакајќи да се промовира во својата земја нашле оригинален начин како да им се наметнат на потрошувачите – со бесплатно пиво за домашните забави преку едноставно испраќање на фејсбук порака на нивната страна. Новата пиварница сè уште нема свој веб сајт, па го користат Фејсбук како начин за привлекување на внимание за својот бренд и добивање медиумски простор за својата PR кампања. Впрочем, кој не би ја искористил приликата за бесплатно пиво? Штета што не испраќаат во Македонија.

Кампањата ја реализира исландската маркетинг агенцијата ENNEMM.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар