Кригла Пиво

Boilmaker

Кригла Пиво May 10, 2013 Кригла Храна No Comments on Boilmaker

Кога зборуваме за коктели со пиво, не можеме да го прескокнеме добро познатиот Boilmaker, дамнешен фаворит на студентите и младите луѓе.

Boilmaker коктел

Начинот на подготовка е навистина лесен и едноставен. Нарачувате голема кригла светло пиво (вашето омилено се разбира) и една чашка бурбон. Ја пропуштате чашата бурбон во криглата пиво и пиете. Некои луѓе го пијат ова на екс, но ние не би ви препорачале да го правите тоа доколку сакате да го издржите крајот на вечерта.

И за крај DON’T DRINK AND DRIVE!!!

Имајте убав викенд и секогаш пијте совесно и непрекумерно.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар