Кригла Пиво

Блог избор [Октомври, 2012]

Октомври се покажа како доста инспиративен месец за блогерите па се намачивме со селекцијата на блог записи и заради тоа денешната листа е малку подолга. Претходниве недела, Блогираме.мк ги најавија блогерските и твитер наградите што ќе се доделуваат за годинава што изминува. Тоа би требало да претставува дополнителна мотивација за сите автори да продолжат со својата работа, но и да им се вреднува трудот од изминативе месеци. Во првата фаза се предлагаа категории, па периодов ќе следат номинациите, гласањето и се разбира после тоа доделувањето на награди. Но, за тоа потоа кога ќе имаме конкретни информации.

Засега останува да се посветиме на читање на блог записите од октомври. И не заборавајте дека секогаш може да ни пратите сугестија за блог изборот на e-mail, во коментари или на твитер со хаш-таг #КриглаИзбор.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар