Кригла Пиво

Блог избор [Ноември, 2011]

#првасменаПосле подолг период на апстиненција и тапкање во место, последниве неколку месеци македонската блогосфера доживува повторен развој и појава на голем број квалитетни блог записи. Заради тоа се одлучивме да правиме еден месечен пресек на некои од записите што нам ни оставиле впечаток. Слободно можете да не надополнете во коментари со постови што вас ви се допаднале и блогови што ги читате.

Еве го нашиот избор на блог записи за Ноември, 2011:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

11 коментари

 1. Interpreter December 1, 2011 во 12:18 pm

  ја не признавам овој

  Мене кад ме нема, све е џабе

 2. Krigla Pivo December 1, 2011 во 12:34 pm

  Пред нас е нов месец и ги очекуваме твоите нови постови. Сепак да напоменеме дека ги избегнуваме записите со политика

 3. Barabass December 1, 2011 во 9:05 pm

  “Сепак да напоменеме дека ги избегнуваме записите со политика”

  Please, do explain.

  Политика е топ 3 тема во содржините по блоговите секаде по светот.

  • Krigla Pivo December 2, 2011 во 9:26 am

   Апсолутно се согласуваме во тоа, кај нас има доста Интернет сајтови што се занимаваат со политика и ние им го препуштаме тоа на нив. Поздрав

 4. Marketing365 December 2, 2011 во 12:09 am

  Само да Ве поздравам Кригла Пиво !

  Еве ја од мене за Вас најновата реклама посветена на најдобриот пијалок : http://www.youtube.com/watch?v=rxQQ8xM5UsY

  Пријатен ден !

  Борис
  http://marketing365.blog.mk

  • Krigla Pivo December 2, 2011 во 9:23 am

   Борис, благодариме за рекламата на Norte…едни од фаворитите ни се кога станува збор за рекламите и ќе биди преставена како посебен пост. Пријатен ден и на тебе

 5. Tomislav Gosevski December 2, 2011 во 6:20 am

  Порака Денес се е политика, сакале ние да признаеме или не. Дури и кога некој се обидува на шеговит начин да пишува за доа. Неколку од блоговите во вашиот избор пишуваат за политика, на ваков или инаков начин.

  • Krigla Pivo December 2, 2011 во 9:36 am

   Томислав, широка е оваа тема за дискусија, сепак овде повеќе би сакале да разговараме за поубави работи. На пример, како се снајдувате со пиво во Авганистан? 🙂 Поздрав

Додади нов коментар