Кригла Пиво

Блог избор [Јануари, 2013]

Моите Патувања во МинхенОбично блог изборите ги објавуваме на први секој месец, но поради петочниот викенд рецепт со пиво решивме да го оставиме овој наш избор на блог постови за еден ден подоцна. Мислевме дека блогерите ќе ни бидат мрзеливи во месецот исполнет со новогодишните и божиќните празници, јадења, пиења и прослави, но излезе сосем спротивното. Прописно не измачија што да одбереме и да ставиме во месечниот блог преглед. На крајот се надеваме дека ќе ви се допадне она што го одбравме.

Обрнете внимание на последниот пост, каде Сандра од Моите Патувања склопила одличен текст за нејзината посета на Минхен, тамошните пивници и баварските пива.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар