Кригла Пиво

Блог избор [Февруари, 2013]

Најкраткиот месец во годината, од блогерски аспект ни донесе голем број на одлични постови. Ние одделивме еден дел од нив кои што ги сместивме во листата подолу. Сигурни сме дека секој ќе пронајде нешто за себе и ќе оддели неколку минутки да прочита квалитетни македонски блог записи.

Skopje Casual

Пред да почнете со читање, да им ги честитаме првите родендени на Блогираме, И ја иам блог и Skopje Casual со желби да блогираат уште долги години и од блоговите/агрегаторот да заработат доволно барем за да се преселат на некој егзотичен остров каде ќе можат на мир да си работат. Девојките од фотографијата погоре, кои нè натераа и нас обичните смртници кои од мода немаме „блага веза“ да им го посетуваме блогчето, вечерва прават роденденска журка во „Камарите“. Доколку немате ништо испланирано, посетете ги 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар