Кригла Пиво

Блог избор [Февруари, 2012]

Македонски Меме-аПред нас е четвртиот блог избор, а од месец во месец станува се потешко и потешко да се одвојат само мал број на блог записи. Се разбира тоа воопшто не е лошо и се надеваме дека овај тренд ќе продолжи и во следните месеци, па зошто да не и години.

За одбележување овај месец е појавата на новиот македонски блог агрегатор, Blogirame.mk. Со оглед дека позади него стојат долгогодишни блогери кои ги знаат потребите на оваа целна група ние не се сомневаме воопшто во успешноста на проектот. Дечки, со среќа!

Нашиот избор е подолу, а како и секогаш коментарите се отворени за вас и вашите коментари.

Објавено на 01.03.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

3 коментари

  1. Cvetko March 1, 2012 во 1:43 pm

    Ќе го пријавувате ли кригла на blogirame.mk ???

  2. Krigla Pivo March 1, 2012 во 6:35 pm

    Решивме сепак да се пријавиме иако можеби ќе ни замерат бидејќи не сме класичен блог.

Додади нов коментар