Кригла Пиво

Блог избор [Декември, 2011]

Последниот месец од 2011 година донесе нови интересни постови од македонската блогосфера. Некој го сумираше најдоброто од претходната година, некој правеше проценки што ќе биде актуелно во годината што доаѓа, друг си пишуваше поезија и раскази, а трети се организираа и правеа новогодишна елка од пластични шишиња во Скопје. Од сето тоа се обидовме да има по нешто во нашиот блог избор за Декември.

Уживајте во празничната атмосфера читајќи некој од текстовите и споделете ги во коментари оние што вас ви оставиле впечаток. Среќна нова година!

Објавено на 02.01.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар