Кригла Пиво

Блог избор [Август, 2012]

Мило ни е што во августовскиот блог избор имаме поголем број нови блогови и постови од блогови кои сме ги немале во изборов неколку месеци. Се надеваме дека трендот на нови блогери ќе продолжи и понатаму особено што заладувањето на времето и враќањето од летните одмори треба да ни оди во прилог на тоа.

Во продолжение погледнете го нашиот избор и читајте ги написите со вашето прво саботно кафе. Пивото оставете го за вечер на Пиволенд 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. 077 September 2, 2012 во 1:39 pm

    Не пиев пиво.Во зима се пие ли,да почнам.
    ај не,сепак чин-чин .(муабетот ми е со кригла се праи живели со чин чин )

Додади нов коментар