Кригла Пиво

Блог избор [Април, 2012]

Корпи од рачна изработкаСо еден ден задоцнување заради Први мај и редовната скара зачинета нормално со пиво на македонските ливади, го објавуваме редовниот месечен избор на блог записи.

Се надеваме дека ќе ви се допадне нашата селекција, а следниов месец очекуваме уште подобри написи иако се приближува летото и желбата за седење дома и пишување се намалува. Уживајте во априлскиот блог избор.

Објавено на 02.05.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар