Кригла Пиво

Битола отворен град 2012

Како финале на единаесеттото издание на Интернационалниот младински арт фестивал „Битола отворен град“ 2012, синоќа на ракометното игралиште настапија Фолтин, Рамбо Амадеус со неговиот бенд и Хладно Пиво. Организатор на манифестацијата беше Младинскиот културен центар од Битола.

Хрватите Хладно Пиво беа ѕвезди на вечерта промовирајќи го новиот албум. Во петокот самостоен концерт имаа во Скопје во летниот клуб „Хавана“ како дел од нивната турнеја „Кирбај и котловина“. Во продолжение фото галеријата што ја направивме во Битола:

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар