Кригла Пиво

Bitola Open City Festival (26.08.2011)

Битола отворен град беше манифестацијата која повторно го предизвика нашето внимание да се вратиме во овај град 2 недели после Акто фестивалот. Десеттото издание на овај младински фестивал како и досега беше во организација на Младинскиот Културен Центар при што се одржаа бројни манифестации. Главниот настан беше во петокот кога на олимпискиот базен во Битола настапија: Промашена Инвестиција од Битола, High Control од Скопје и главните ѕвезди, Дубиоза Колектив од Босна и S.A.R.S. од Србија.

Многубројната публика која дојде буквално од цела Македонија може да биде задоволна од целокупниот настан и да се надева дека ќе продолжат ваквите фестивали во Битола, но и во другите градови низ Македонија.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

2 коментари

  1. Nemorosus August 28, 2011 во 7:13 pm

    Една грешка што ја прават фотографите секогаш е што ги сликаат само бендовите… а публиката каде е?

  2. Krigla Pivo September 2, 2011 во 12:24 am

    Ќе се обидеме ние да ја исправиме таа грешка во следните репортажи кога ќе имаме официјални акредитации за да можеме да сликаме од пред сцената

Додади нов коментар