Кригла Пиво

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

„Бесплатно“ пиво за навивачите на Мексико

Освен што го победија Камерун во нивниот прв натпревар на Светското Првенство во Бразил, дел од навивачите на Мексико во петокот на „Arena das Dunas“ стадионот имаа уште една причина плус за славење. Како што може да се види во видеото кое се шири по Интернет, тие пронашле контејнер со пиво кој стоел незаклучен и нештитен од никого и одлучиле да се освежат малку. Сепак, неофицијално пивото било прилично топло 🙂

Извор: Eurosport

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар