Кригла Пиво

Бесплатен воз за Пивофест за млади до 27 години

Како и минатата година така и оваа, ако сте помлади од 27 години ќе можете да го посетите Пивофест 2015 во Прилеп бесплатно со возовите на Македонски Железници. Фестивалот на пивото ќе се одржи од 16-ти до 19-ти јули, односно тоа е третиот викенд во месецот па така сите млади лица имаат шанса да патуваат бесплатно во деновите: петок 17-ти, сабота 18-ти и недела 19-ти.

За вадење на билет потребно е само да се покаже лична карта или друг документ за идентификација на билетарите од железничките станици.

Во продолжение и возниот ред:

Тие што доаѓаат од Гевгелија, Штип и Кочани, треба да се прекачат во Велес. За да ја прочитата комплетната музичка програма кликнете ОВДЕ.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар