Кригла Пиво

Behemoth со свое пиво – Sacrum

Полскиот блек метал бенд Behemoth, во соработка со пиварницата Perun произведе сопствено пиво кое ќе се вика Sacrum. Пивото кое е pale ale содржи 6.2% алкохол и во продажба ќе се најде од 12 мај.

Behemoth со свое пиво - Sacrum

Behemoth, кои пред само неколку недели имаа концерт во Македонија, им се придружуваат на Iron Maiden, Mastodon, Motorhead, KISS, Sepultura, Impaled Nazarene и многу други бендови кои што имаат свое пиво.

Извор: metalhammer.teamrock.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар