Кригла Пиво

Барселона со свое пиво во Тајланд

Барселона со свое пиво во Тајланд

Како резултат на партнерскиот договор помеѓу фудбалскиот клуб Барселона и Chang Beer, производителот на пиво од Тајланд, во оваа земја се појави пиво со логото и фудбалерите на каталонскиот клуб. Со оглед на тоа дека истиот производител има регионален договор и со Реал Мадрид, за очекување е дека наскоро ќе се појави и нивно пиво. Нема сомневање дека заинтересираноста и продажбата ќе бидат огромни, како и сите други сувенири од овие фудбалски гиганти.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар