Кригла Пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа со пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен овој викенд ја прославија шампионската титула во Бундес лигата со многу пиво од спонзорот Paulaner. Малку недомаќински од нивна страна што вака несовесно се расфрлаа со пивото наместо да го дадат на некој што вистински би сакал да го пие 🙂

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Фудбалерите на Баерн Минхен се бањаа во пиво

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар