Кригла Пиво

Austin Brewery претстави пакување со 99 лименки пиво!

Austin Brewery претстави пакување со 99 лименки пиво!

Здосадено ви е да купувате мали пакувања со по неколку лименки пиво? Ако сте во Америка, Austin Brewery има генијално решение за вас. Ново пакување во лимитирани количини со по 99 лименки пиво во него. Како е тоа возможно? Погледнете го видеото 🙂

Повеќе информации на: http://anytimeale.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар