Кригла Пиво

Македонско премиум темно пиво? [Анкета]

Македонско темно пиво е долгогодишна и сè уште неостварена желба на вљубениците во овај пијалак од нашата земја. Само доколку се прошета до соседните Србија или Бугарија ќе се забележи дека скоро секое пиво освен светло го има и во темна варијанта.

Засега нема најави за производство на темно пиво во Македонија, но сега имате шанса на следнава анкета да го кажете вашето мислење за досегашната понуда на пива и дали и какво темно пиво би сакале во иднина.

Анкетата е на следниов линк: Македонско премиум темно пиво

Објавено на 08.03.2012

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар