Кригла Пиво

Уште неколку стрипови со Andy Capp

Во месец ноември објавивме еден пост со серија од стрипови со Andy Capp и неговата бродска авантура. Бидејќи сме негови големи обожаватели, во продолжение уште неколку пивски стрипчиња.

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар