Кригла Пиво

Andy Capp на бродче

Кригла Пиво November 11, 2014 Кригла Хумор 1 Comment on Andy Capp на бродче

Популарниот британски стрип јунак Andy Capp е познат како љубител на пиво и чест посетител на пабовите. Но, што се случува кога неговите пријатели ќе го поканат на пловење со бродче? 🙂

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Andy Capp

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар