Кригла Пиво

Anchor Beer: Звуци на забава

Идејата на рекламниот спот е да се доловат индивидуалните звучни ефекти создадени при правењето, неговата проверка, дистрибуција и при консумирањето на Anchor пивото. Регионалната кампања „Звуци на забава“ е дело на креативната агенција Alchemy Partnership.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар