Кригла Пиво

Амстел: Еден од нас!

Рекламата на Амстел што сигурно сте ја забележале на нашите телевизии. Синхронизирана е на македонски јазик, а дејствието е помеѓу дечко и девојка пред самиот почеток на еден фудбалски натпревар. Треба да пишуваме дека во тој момент освен пивото и фудбалот ништо друго не е важно?

Погледнете како се „зезна“ овај дечко кој не сакаше да ја слуша внимателно својата девојка.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар