Кригла Пиво

Алтернативна сцена на Пивофест 2014

Програма на алтернативната сцена на Пивофест 2014

Програмата на алтернативната сцена на Пивофест 2014 е малку скромна, но сигурно ќе сакаат да ја знаат сите што ќе присуствуваат во Прилеп наредниов викенд. Како и минатите години, сцената се наоѓа на камената бина веднаш до споменикот на Александар Македонски.

Четврток – Future INC
Петок – Dj Sinisha
Сабота – Dj Dee (NYC)
Недела – Dj Nasty Deluxe (Germany)

Сите други информации на официјалниот Facebook настан: https://www.facebook.com/events/417525511723225

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар