Кригла Пиво

Програма на алтернативната сцена на Пивофест 2012

Познати се DJ-ите кои ќе ги забавуваат посетителите на алтернативната сцена на Пивофест. Нема обемна програма, само по еден ди-џеј секоја вечер, но забавата на овај стејџ трае до раните утрински часови. Алтернативната сцена е кај „Ѕидот“ веднаш до споменикот на Александар Македонски.

Четврток, 12-ти jули 2012
DJ Cvare

Петок, 13-ти jули 2012
DJ IceberG & DJ LephonQ

Сабота, 14-ти jули 2012
Aco Conga

Недела, 15-ти jули 2012
DJ Branchez

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

  1. Goran July 14, 2012 во 5:41 pm

    Aco Conga ili nekoi slicni da ne vikate od deejay kako nego, imame nikifor, eric fox, babura i da ne redam koi pustaat kvalitetna muzika, jas sum so turisti od avstrija i avstralija i se cudat na pesnite, i jas sum deejay i znam dovolno sto saka nasata publika. odnapred Vi blagodaram

Додади нов коментар