Кригла Пиво

Алкохокеј

Кригла Пиво December 19, 2013 Кригла Пиво No Comments on Алкохокеј

Ако ние порано, па и сега, обожаваме да играме на популарното фудбалче, жителите на Канада, кои патем се луди по хокеј, си играат на нивниот air hockey. И кога air hockey-от ќе се спои со beer pong, се добива новата занимација за Канаѓаните, „Алкохокеј“.

Алкохокеј

Креатори на играта се 18-годишните Nate Wawrzonek и Ed Ilnicki. Засега постои само еден примерок на кој може да се игра „Алкохокеј“, но веќе на нивна адреса стигнуваат понуди за масовно производство. Со оглед на интересот и големиот број на споделувања на единствената фотографија која се појави на Интернет, сигурно е дека ова е веќе новиот хит помеѓу младите во Канада.

Извор: Thestar.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар