Кригла Пиво

Акто Фест 2011 во Битола (12.08.2011)

Акто Фест е Фестивал за современи уметности што се одржува по 6-ти пат во Битола. Овај фестивал е дел од Битолското културно лето Битфест, а за своја цел ја наведуваат отварањето на културните рамки на едно современо општество преку нивно ре-поставување и дефинирање во нов контекст.

Како дел од програмата на овај фестивал беше и свирката што се одржа во петокот во ресторанот „Соколски“ каде настапија домашните Molokai и Паркети, скопската група ХАХАХА, ТБ Трачери од Куманово и гостите од Канада, Handsome Furs.

Во продолжение мала фотогалерија од овај настан.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

1 коментар

Додади нов коментар