Кригла Пиво

AC/DC со свое рокенрол пиво

Германско пиво! Австралиски хардрок! Вистински вкус за рокенрол!

AC/DC со свое рокенрол пиво

Рокенрол легендите од Австралија, AC/DC од поодамна го промовираат своето пиво „AC/DC Premium Lager Beer“. Според нив, ова е вистински Германски премиум лагер со 5% алкохол. Овие денови пивото стана подостапно во Германија, а наскоро се најавува почеток на продажбата во Романија, Русија и Бразил. Потсетуваме дека AC/DC во портфолиото на алкохолни пијалоци кои се во продажба за фановите имаат и свое брендирано вино.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар