Кригла Пиво

9 употреби на пивото во домаќинството [инфографик]

Важно: користете го пивото за други намени во домаќинството само доколку претходно ви изветреало и не е добро за пиење 🙂

9 употреби на пивото во домаќинството [инфографик]

Извор: Huffingtonpost.com

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар