Кригла Пиво

50 најдобри градови во светот за љубители на пиво

50 најдобри градови во светот за љубители на пиво

Најдобрите градови за љубителите на пиво не се истите градови што ја нудат најдобрата вечерна забава иако дел од нив се поклопуваат. Toа се градовите каде што пивопијците можат да се чувствуваат како дома бидејќи пивото не е нешто што само може да се консумира во локалните пабови во скриените улички туку е дел од нивната култура.

Машкиот портал Guyism.com направиле многу добра статија особено за сите што сакаат да патуваат и да уживаат во магијата на пивото. Кои се најдобрите 50 градови во светот за љубителите на пиво? Дознајте ги сите и прочитајте ја целосната статија на следниов линк: 50 best cities for beer lovers in the world.

Случајност или не, првите 4 градови од листата се поклопуваат со нашите од статијата: 5 Престолнини на пивото во Европа 🙂

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар