Кригла Пиво

5 спортови базирани на пиво

5 спортови базирани на пиво

Пиење пиво и истовремено спортување не е некоја совршена комбинација за разлика од гледање на спортски настани пред телевизор и уживање со пиво. Но, тоа не е причина да не бидат измислени неколку спортови кои што се базираат и побаруваат пиење на пиво. Погледнете го видеото за да се запознаете со: Beer mile, beer can regatta, beer pong, bottle-kicking и real ale wobble.

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар