Кригла Пиво

30 креативни и смешни реклами за пиво

Добрите реклами за пиво секогаш го предизвикувале вниманието на јавноста и заради тоа пиварниците и нивните маркетинг агенции се трудат што е можно да бидат поинавативни и поинтересни. На Specky Boy се појави еден избор од 30 креативни и смешни печатени реклами кои што ви ги пренесуваме во продолжение:

Fosters Advertising

Beer Point Pub-Paulaner

Brew Corner at Sahara Casino-Beerism

Brew Corner at Sahara Casino-Beerism

Tsingtao Beer

Indus Beer Mug

Primus Buddies

Tiger Beer-Energy

Buckler Beer

The Failures of Forget

The King Kong Of Beers

Guinness Legs

Budweiser Gold Fish

Lemon Side

No Beer This Year

Briggs

Heineken – Oolala

King Fisher Beer

Carlsberg – Like an iceberg

Quench Beer

Dante’s Beer

Beer Funny Landscape

God Bless the Beer

Boags Draught

Apple Flavored Beer

Heineken – Manhattan

Tyskie Stickers

Lacplesis Dzivs beer

Brothers Pear Cider – Stand up mic

Carlsberg Stadium

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар