Кригла Пиво

180 години Октоберфест [инфографик]

Оваа година во Минхен се одржува 180-тото издание на пивскиот фестивал Октоберфест. Следниов инфографик ни ги прикажува некои од поинтересните факти и бројки за паметење низ историјата.

180 години Октоберфест

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар