Кригла Пиво

13 Сексистички реклами за пиво

На BuzzFeed сретнавме интересен избор на 13 најсексистички реклами за пиво на сите времиња. Одбројувањето би одело вака:

1. Skol Beer (Бразил)

Skol Beer

2. Skol Beer (Бразил)

Skol Beer

3. Fernet (Чешка)

4. Coopers Premuim Light Lager (Сингапур)

Coopers Premium Light Lager

5. Courage Beer (Англија)

Courage Beer

6. Schneider Beer (Аргентина)

Schneider Beer

7. Heineken (САД)

8. Goldstar Beer (Израел)

Goldstar Beer

9. Goldstar Beer (Израел)

Goldstar Beer

10. Helldorado Beer (Бразил)

Helldorado Beer

11. Helldorado Beer (Бразил)

Helldorado Beer

12. Dos Equis (САД)

Dos Equis

13. Mickey’s Malt Liquor (USA)

Mickey's Malt Liquor

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар