Кригла Пиво

10 рецепти со пиво [инфографик]

Досега објавувавме рецепти на македонски јазик, но инфографиков кој ни го предложи @twibi е преубав за да не го објавиме во оригинал. Веројатно поголем проблем ќе ви биде да најдете некои од предложените вкусови на пиво, па ви предлагаме да ги замените со некои пива кои се најблиску до нив, а ги има на нашиот пазар. Ако зготвите нешто, обавезно да ни се пофалите 🙂

Рецепти со пивоРецепти со пивоРецепти со пивоРецепти со пивоРецепти со пивоРецепти со пиво

Ви се допаѓа овој напис? Споделете го!

Автор

Кригла Пиво има за цел да ги обедини љубителите на пиво на едно место во виртуелниот веб простор. Пивото ни е главна инспирација и водилка во уредувањето на сајтов, но тука наоѓаме простор и за музика, спорт, е-маркетинг, блогови и се што мислиме дека е интересно за нашите посетители.

Додади нов коментар