Кригла Пиво
 • Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

  Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler

  Курт Кобејн, Мерлин Монро, Брус Ли, Џон Ленон, Елвис Присли и Тупак се живи, живеат среќно на пуст остров и пијат овошно пиво во новата

 • Наскоро академија за пиво во Прилеп

  Наскоро академија за пиво во Прилеп

  Прилепската пиварница денеска најави дека наскоро ќе отвори Академија за пиво, на која ќе говорат експерти за пиво од Германија, Австрија и останати европски земји.

 • Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

  Budweiser со реклама за СП 2014 во Бразил

  Секои 4 години светот се обединува околу најважната споредна работа и ги заборава разликите и проблемите во името на фудбалот. Тоа се моменти кои ги

 • Instagram кампања на Carlsberg

  Instagram кампања на Carlsberg

  Carlsberg ја лансираше маркетинг кампањата „Happy Hour 2.0“ односно #HappyBeerTime која го поврзува дружењето на луѓето во баровите со социјалните мрежи. Со оваа кампања, гостите

 • Ново пиво од серијата Game of Thrones

  Ново пиво од серијата Game of Thrones

  Ommegang пиварницата и HBO го соопштија лансирањето на новото пиво „Fire and Blood“ од серија Game of Thrones. Ова пиво е инспирирано од Daenerys Targaryen

Кригла Пиво

Новото белгиско знаме
Објавено на Април 15, 2014 | Нема коментари

Асоцијацијата на белгиски пивари неодамна стартуваше кампања со која ја истакнува гордоста што Белгијците треба да ја имаат за своите домашни пива. „Proud of our Beers“ е кампања која што треба да ги убеди Белгијците [...]

Кригла Фестивали

Избран официјалниот постер за Октоберфест 2014
Објавено на Февруари 12, 2014 | Нема коментари

Традиционално, на почетокот од февруари секоја година се избира официјалниот постер за таа година за најголемиот пивски фестивал во светот. Уште од 1952 година, постерот се одбира на традиционален натпревар помеѓу кандидати од уметничките и [...]

Кригла Маркетинг

Курт Кобејн е жив и пие пиво во новата реклама за Bavaria Radler
Објавено на Март 25, 2014 | Нема коментари

Курт Кобејн, Мерлин Монро, Брус Ли, Џон Ленон, Елвис Присли и Тупак се живи, живеат среќно на пуст остров и пијат овошно пиво во новата бизарна реклама на Bavaria. Рекламата сигурно ќе стани вирален хит [...]

Кригла Репортажа

Започна да се точи пиво во Прилеп
Објавено на Јули 18, 2013 | 1 коментар

Иако свеченото отворање и музичката програма започнуваат вечерва, веќе во Прилеп започнаа да пристигнуваат првите посетители и да се точи пиво. Еве како се движат цените на пивата: Скопско точено 0,4л – 50 ден. Скопско [...]

Кригла Храна

Топен кашкавал со пиво и зелени јаболка
Објавено на Мај 24, 2013 | Нема коментари

Повторно нов предлог рецепт за добра дружба со пријатели со ладно пиво Насловот овојпат го кажува и самиот рецепт и без понатамошно должење, ви го преставуваме ова интересно мезе, особено интересно доколку сакате да импресионирате [...]

Кригла Дизајн

Warsteiner со лимитирана серија на уметнички пивски шишиња
Објавено на Август 25, 2013 | Нема коментари

Со цел прославување на 260 години од првото појавување на германското пиво Warsteiner, компанијата покани 6 истакнати светски уметници да дизајнираат лимитирана серија на алуминиумски пивски шишиња. Уметниците кои учествуваат во проектот се: Stefan Strumbel, [...]

е-Кригла

Блог избор [Март, 2013]
Објавено на Април 2, 2013 | Нема коментари

Помина 1-ви април и бидејќи не ви спремивме „комична“ вест, ден потоа избор на убави македонски блог записи од месец март. Некои се шеговити, некои се сериозни, некои љубовни, а некои што отвораат апетит. Како [...]

Кригла Спорт

Budweiser: Уметничко дело за време на ждрепката за СП во Бразил 2014
Објавено на Декември 7, 2013 | Нема коментари

Budweiser во соработка со познатиот уметник David Garibaldi направија уметничко дело за време на ждрепката за групите за светското првенство во фудбал кое ќе се одржи во Бразил следново лето. Garibaldi го создаваше своето дело [...]

Кригла Музика

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform
Објавено на Декември 11, 2013 | Нема коментари

По огромниот успех на првиот македонски дабстеп фестивал Bass Platfrom, најавено е и неговото второ издание. Локација: Капан Ан, Стара Чаршија Датум и време: 21 декември 2013, 23:00ч Организатор: Bass Infusion На 21ви декември во Капан Ан, ве [...]

Кригла Видео